GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Skål 3718516
nr 371 8516
Skål
Kina, Kompaniporslin, blå/vitt, 1700-tal., höjd: 9, 5 dia 20, (kantnagg)
Utrop:
5.000 kr
Såld:
3.500 kr
måndag 15 augusti 2005
Blå Eld
Koka Blå